Letět na druhý konec světa a neutratit více než u Jadranu?

Je to až s podivem, že dovolená, která vás zavede na druhý konec zeměkoule, vás může přijít stejně draze, nebo možná i levněji než klasická dovolená u Chorvatského moře. Ale věřte, že to tak je. Můžete cestovat třeba do Indonésie na Bali, můžete zaletět do Mexika nebo i na africký Zanzibar. Je to sice trochu z ruky, až za rovníkem, ale pořád to je dostupná dovolená skoro pro každého.

Čím to? V destinacích, o kterých je namátkou zmíněno, nepanuje přímo chudoba. Jen je tam velice nízká výše průměrné mzdy. A kde je nízká průměrná mzda, musí být zákonitě i nízké ceny potravin a základních služeb. Jinak by místní „umřeli hlady“.
V místech o kterých je řeč, není výjimkou, že jídlo v restauraci seženete třeba již za našich dvacet, třicet korun. Za cenu, kterou utratíte za jídlo u nás, si už pochutnáte na opravdovém luxusu. Jen to má jedno ale. Nesmíte si dovolenou, zajišťovat přes nějakou cestovní kancelář.  Nic proti podnikatelům v této oblasti, ale pokud jste trochu šikovní, nebudete nikomu platit jejich poplatky, marže a přirážky. Navíc se každá cestovní kancelář musí orientovat na objekty odpovídající kapacitou, standardní úrovní a aspoň nějakými zajímavými službami, na které své klienty mohou nalákat.
Pokud chcete cestovat levně, musíte mít na to, jak se říká „koule“. Letenky si musíte zařídit sami. Zkušení cestovatelé již mají „zmáknuté různé fígle, díky nimž, se dostanou v ceně za letenku tak nízko, že jim je to těžko věřit. Dále si musíte umět zajistit ubytování. Ne nemusíte posílat nikde meily s objednávkou. Je vhodné se svěřit do rukou speciálním internetovým vyhledávačům, které vám najdou ubytování v podstatě kdekoli. Výhodou těchto vyhledávačů je v tom, že s daným ubytovacím zařízením mají fungující smluvní vztah. Ubytovací zařízení si netroufne jen tak nenaplnit očekáváni, které z jejich nabídky vzniká.
Ve vyhledávačích si najdete ubytovací zařízení podle vámi zvolených filtrů. A kvalitu nabízených zařízení zase posoudíte podle recenzí, které do něj umisťují cestovatelé podobní vám.
Troufnete si cestovat sami? Tak vám přeji šťastnou cestu.