Byliny jako přírodní dar

Naši předkové nebyli ušetřeni různých zdravotních neduhů, přesto věděli, kam se obrátit, když přišla únava, bolest nebo jiné trápení. Příroda byla k nim velmi štědrá a vždy zde našli vytouženou pomoc. To samozřejmě neplatilo jen pro naši republiku nebo území, ale po celém světě. A každá rostlinka měla jiné působení a cíl. Mimochodem toto pravidlo a dary přírody platí i dnes, proto je i zcela možné, že se lidé stále více obracejí k prodejcům, kteří prodávají tyto přírodní skvosty ve vysoké kvalitě. Díky tomu můžete ale zakoupit velmi zajímavý prášek, který pochází až z dalekých končin jihovýchodní Asie.

kratom druhy

Chutný čaj na podporu organismu

Tropický strom Mitragyna specioza rozhodně není malý stromeček, ale je možné že byste ji mohli zpočátku ho splést s kávovníkem. Jenomže tenhle strom, známý rovněž jako kratom, tak doroste do výšky klidně 30 metrů. To zrovna není malý keřík. Nejdůležitější není jeho výška ale listy, které v sobě ukrývají neuvěřitelnou sílu a pro které jsou vlastně zajímavými. Již tamní rolníci znali jejich sílu. Když je totiž přepadla fyzická únava a bolest, tak je žvýkali a v podstatě veškeré trable se od nich vzdálili a oni měli sílu zvládnout další práci. Ono pořád tvrdě pracovat na přímém slunci rozhodně není procházka růžovou zahradou. Kratom se vůbec v asijských státech bral jako hlavní prvek tamních léčitelů, i ti dobře věděli, s čím pracují a znali sílu.

druhy kratomu

Kratom v České republice

Možná vás překvapí, jaké jsou různé názory na kratom. Existují země, kde je bez kompromisu zakázaným, a to jak na prodej, tak ani jeho užívání není dovoleno, jelikož se spojuje s psychotropními látkami. Nicméně u nás je stále ještě legální a dá se zakoupit v e-shopu. Jen bohužel není schválenou potravinou, tudíž se dá zakoupit jako sběratelský předmět a zakoupit si ho mohou osoby starší 18-ti let.