Dobrodružná dovolená – cesta za poznáním


Vypůjčená dodávka – nejobtížnějším úkolem při plánování dovolené je zajištění dopravy. Situaci máte mnohem snazší, jestliže jde o partu mladých lidí, kteří se dobře znají, důvěřují si, a pohybují se v terénu jako jeden celek. V takovém případě se vyplatí cestovat jen jedním vozem a pohybovat se z místa na místo pružně. Zvláště u vodáckých zájezdů a sportovních akcí podobného typu se vyplatí vypůjčit dodávku. Při větším počtu osob je to doslova za pár korun a máte po starostech. Nestaráte se ani o povinné ručení, náklady na servis a opravy. Ideální je, jestliže vás na dovolenou někdo vypůjčeným vozem odveze a pak pro vás po čtrnácti dnech opět přijede, hradíte pouze půjčovné na dva dny.

vw-camper na dovolené

Plánování trasy – v době elektronických vymožeností v podobě mobilních telefonů, navigací, GPS lokátorů a různých pomocníků při vyhledávání zajímavých míst ve vašem okolí to mnoha lidem začíná přerůstat přes hlavu. Zvláště těm kreativním, co raději všechno zkoumají na vlastní pěst. Někdy je mnohem zábavnější vzít do ruky obyčejnou papírovou mapu, třebaže není úplně aktuální, a nechat se inspirovat pouhými názvy: „Přírodní rezervace, přírodní památka, naučná stezka“ atd. Pokud nevíte, co se pod nimi skrývá, půjde o výpravu za poznáním i bez recenzí a fotografií z webu a zvědavost vám dovolí zjistit, jak to tam asi doopravdy vypadá.
vw-camper na dovolené

Ručně malované nápisy – hromadné výpravy za poznáním bývají nezapomenutelné, zásobují vás energií pak vždy, když si na ně vzpomenete, pochopitelně v tom dobrém rozmaru. V paměti setrvají zvláště tehdy, budete-li dostatečně kreativní. Cokoli vytvoříte vlastním úsilím, má totiž mnohem vyšší hodnotu, než výrobky zakoupené. Jistě, můžete si nechat za pár korun zhotovit sítotiskový potisk na trička s originálními nápisy, která vaši výpravu vyzdobí, ale co třeba zkusit nápisy vymalovat sami? Nemusí to být nic složitého, stačí jen drobné logo a jméno a uvidíte, jak zábavná tato činnost je.