Co nezapomenout koupit?

Když si pár přeje mít miminko, je potom nejkrásnější věta, jakou může slyšet, že už se zapařilo a bude vás o jednoho víc. Nebo o dva? Někdy se stane že místo jednoho miminka přivítáte na svět rovnou dvě. Je to sice dvojnásobná radost, ale i starost. Nakupovat můžete začít zhruba v polovině těhotenství, a rozhodně není potřeba nic přehánět. Nejlepší je e před nákupy nedívat na internet a hlavně na sociální sítě, protože jak v obchodech necháte minimálně o desítky tisíc navíc, a často úplně zbytečně.

kočárek dvojčata

Nakupovat předem?
Mnoho rodičů je raději, když mají všechno nakoupeno předem. Má to samozřejmě svoje výhody, protože pak nemusíte na poslední chvíli běhat po městě a shánět co ještě nemáte. Ale opravdu není nutné mít pro děti nakoupeno všechno až do jejich pěti let. Je dobré nakupovat některé věci když na ně natrefíte za dobrou cenu, ale nemusíte kupovat všechno. Miminka v prvních měsících potřebují jen postýlku, jídlo, a nějaké to oblečení s plenkami. Ani u oblečení se nechávejte unést krásnými nazdobenými pokojíčky známých lidí, a spíše se řiďte svým pocitem a rozumem. Dětské dekorace udělají sice parádu pro vaše oko, ale dětem moc radosti nepřinesou. Děti ocení spíše hračky a potom běžné vybavení domácnosti při objevování světa.

dvojčata miminka

Jestli čekáte dvojčata, určitě využijete kočárek pro dvojčata https://www.maxim-kocarky.cz/kategorie-produktu/kocarky-pro-dvojcata/. I když si říkáte že budete všude chodit ve dvou a děti nosit, nejspíš se vám to nepovede úplně pokaždé a tak je lepší kočárek mít připravený. Na trhu není zase tak velký výběr těchto kočárků, a proto vám možná nějaký ten čas zabere než najdete hezký a funkční kočárek pro dvě děti. Je potřeba se připravit na to že bude nejspíš dražší než ten pro jedno dítě, a rozhodně nebude tak hezký. Výrobci mají bohužel spoustu omezení, a tak často konstrukční řešení příliš nekoresponduje s představami maminek o designovém kočárku.