Chcete si udržet zdravou prostatu? Nejezte sladká a tučná jídla


Mužská prostata má velmi důležitou funkci. Chrání spermie obsažené v ejakulátu a ovlivňuje potenci. Její funkci můžete ovlivnit správnou stravou.

Funkce předstojné žlázy

I když její činnosti většinou ani příliš nevnímáte, v mužském těle má prostata, předstojná žláza, nezastupitelnou funkci. Velmi úzce souvisí s potencí, tedy mužskou plodností. Jejím úkolem je produkovat tekutinu, ve které se pohybují spermie, zvanou ejakulát. Když muž při erekci a dosažení orgasmu vystříkne tekutinu, ta je výsledkem práce prostaty. Bez ejakulátu, který tento orgán vyrobí, by spermie nemohly doputovat na správné místo, tedy do ženské dělohy a oplodnit vajíčko. Ejakulát spermie chrání, bez něj by byly bezbrannými tvory.

Umístění předstojné žlázy v mužském těle.

Zvětšení orgánu komplikuje život

Ovšem většina mužů prostatu ani příliš nevnímá, zpravidla až do chvíle, kdy s ní začne mít problémy. Jaké potíže mohou nastat? Dochází ke zvětšení prostaty. Ta potom utlačuje močovou trubici. Výsledkem jsou potíže s močením, tedy obtížné, někdy i bolestivé močení, přerušovaný proud moči. Dále má zvětšení negativní vliv i na průtok samotného produktu prostaty, tedy ejakulátu a podobně zabraňuje i průtoku krve během erekce. Jak zabránit zvětšení prostaty? Velmi důležitý je zdravý životní styl, jehož součástí je správná strava.

Znázornění zvětšené prostaty.

Nejlepší je lehká strava

V té souvislosti musíme zmínit potraviny nevhodné pro prostatu Erectmax, o jakých dozvíte i na erectmax. Především je třeba se vyvarovat jídel s vysokým obsahem jednoduchých sacharidů, tedy různým sladkostem, zákuskům, dortům, bílému pečivu, sladkým jídlům s polevami. Negativně působí i jídla obsahující velké množství nasycených tuků, tedy sádla, másla, to je třeba nahradit zdravými tuky s vysokým obsahem omega-3 nenasycených mastných kyselin. Celkově by strava pro dobrou kondici prostaty měla být lehká, s obsahem ovoce a zeleniny.