Když uklízíme


Znáte to. Každý občas musíme uklidit. Ale jak se na takový úklid připravit a co si s sebou vzít na úklid Modryzralok vlastně? To všechno se dozvíte v dnešním článku. Úklid je základ života. Já osobně se nemůžu na nic soustředit, pokud v dané místnosti není alespoň trochu uklizeno. A tak to podle mě má většina lidí. Když už jdu uklízet, nejprve si promyslím, jakým systémem chci uklízet, kde a co. Například jednou utírám prach a tak dále a podruhé zase něco jiného.

s

  • Při praní: Nachystám si všechno špinavé prádlo a dám jej do pračky. Přihodím aviváž a dám prát. Pračka se u nás obvykle pere tři až čtyři hodiny. Až se vypere, prádlo věsím. Většinou věsím teď prádlo na topení, protože je venku zima a jsem líná vyjít ven.
  • Při utírání prachu: Připravím si hadr s teplou vodou a poutírám prach na skříních, stolech a podobně. Na skleněný stůl použiju vždycky přípravek na sklo, a to se potom krásně blýská.
  • Úklid na stole: kouknu se, jaké věci na stole potřebuji a jaké ne a podle toho je pak třídím. Na stole je pak vždycky větší čisto.

s

Na úklid je potřeba si vzít s sebou několik věcí a to:

a) čistící prostředky (ty pomůžou k tomu, aby se sklo blýskalo a aby bylo čisté), v případě umývání záchodu zase čistící prostředky zneškodní hnusné bakterie a viry. Na vytírání podlahy si vždycky rozmíchám jar a vodu a namočím mop, potom vytírám. My už nemáme takový ten klasický mop, máme více modernější, takže s ním se vytírá jedna radost.

Nezapomenu nikdy ani na věci jako je televize, kterou taky pravidelně přetírám, protože i na ní jsou nečistoty (například když na ni sahá dcera). Také doma pravidelně vysávám s vysavačem, nepřehlédnu ani jedno sítko, nebo drobek, takže ve finále mám dobře uklizeno, a to mi stačí. Občas mám období, kdy jsem i bordelář, ale to jenom někdy… Máte to také, určitě někdy taky.