Svět kytarových efektů


Úprava zvuku

Jistě jste si všimli toho, že lidé hrající na elektrickou kytaru mají kromě kytary samotné další elektrické zařízení. Základem je zesilovač, protože ten přijímá samotný elektrický proud z kytary. Abychom dosáhli úpravy zvuku, tak pozor potřebujeme nějaký kytarový efekt. Můžeme si všimnout toho, že ty používá spousta slavných osobností po celém světě. Nejčastěji má tohle zařízení tvar krabičky s několika otočnými knoflíky, které nám slouží pro nastavení.

elektrická kytara

Co se týče nejpoužívanějšího druhu, tak můžeme zmínit zkreslovač, protože ten nám pomůže dosáhnout čistého zvuku, přičemž nelze si nevšimnout podobnost s akustickou kytarou. Pokud si chcete nějaký efekt pořídit, tak rozhodně si nákup dobře promyslete, aby se nám změna líbila. Výhodou dnešní doby je, že na internetu jsou různá srovnání, takže alespoň takhle si můžeme poslechnout, co vlastně dělá. Kupujte od osvědčených výrobců, aby nebyl problém s kvalitou.

Různé druhy

Dnes je na trhu tolik produktů, že můžou zvuk různě zesilovat, opakovat a tak dále, přičemž někdy zajišťují několik těchto změn na jednou, kdy se dosáhne určitého výsledného zkreslení. Nejdříve je vhodné prostudovat si typy kytarových efektů, abychom věděli, co dělají a podle toho začali vybírat konkrétní model. Takový booster je velmi často k vidění, protože signál zesiluje a prodlužuje, čímž tvoří hru na kytaru o něco živější. Jestliže máme zájem o zpoždění, tak mezi ty nejlepší se řadí Earthquaker devices avalanche run v2 https://feedbackpedals.com/product/earthquaker-devices-avalanche-run/. Ten nás rozhodně zaujme na první pohled, protože má poměrně výraznou kombinaci modré a bílé, jenž funguje skvěle.

basová kytara

Také tu je dost knoflíků, abychom si úpravu signálu mohli přesně nastavit. Není problém si navolit zpoždění až dvě sekundy, opakování a podobně. Efekt má tři režimy, kdy každý má nějaký specifický účel. Jak vidíte, tak přináší spoustu možností, které hru na kytaru skutečně dost oživí.