S nástrahou Daiwa Tournament na candáty k řece Berounce

Také milujete rybaření, ten poklidný životní styl, v okolí vodních toků či stojatých vod, kde vás obklopují záporné ionty, a kde jste zásobeni energií z přírodních krás? Rybařit se dá u nás na mnoha místech a těmi nejromantičtějšími jsou říční toky Lužnice, Vltavy, Sázavy, Otavy a Berounky. A právě na Berounku bychom vás rádi pozvali, ať už se chystáte na prodloužený víkend nebo třeba na celý týden.

řeka Berounka

Výhody řeky Berounky

Turisté se sem zrovna nepohrnou – okolí Berounky uchvátilo již mnoho vodáků, cyklistů a turistů, kteří sem buď pravidelně dojíždí, anebo si tu postavili či zakoupili nějaký rekreační objekt. Obrovskou výhodou této lokality, od Chrástu u Plzně až za Karlštejn, je absence turistického ruchu. Lidé se sem moc nehrnou, ale skutečně netuší, o co přichází. Využijte toho, dokud to lidé neví, zažijete tu božský klid a přírodní scenérie se vám vryjí do paměti na celý život, např. vyhlídka Havlova skála, Nezabudice, hrad Krašov, Podkrašovský mlýn nebo jez u Žíkovského mlýna.

Ryby tu berou v rychle tekoucích úsecích i v zátočinách – své o tom ví i Rudolf Hrušínský ml., i když své mládí prožil v okolí Nežárky a Lužnice. Možná, že se inspiroval i knihou spisovatele Oty Pavla s názvem „Jak jsem potkal ryby“. Ota Pavel působil nedaleko Nezabudic, a pokud se vypravíte na rybaření právě tam, rozhodně nebudete litovat. Je tu opravdu krásně.

chycený okoun

Budete potřebovat vhodnou nástrahu

Jestliže se rozhodnete využít příhodného místa pod některým z jezů na Berounce, kde se dravé ryby pohybují, budete samozřejmě potřebovat optimální nástrahu. Dovolujeme si vám nabídnout japonského výrobce a jeho špičkově propracované malé umělé rybky na candáty či okouny pod výrobním názvem Daiwa Tournament. Výrobce nástrah si vás získá jejich dokonalostí, což ostatně u japonských výrobků, např. elektroniky, nikoho nepřekvapí. Nástrahy ze speciální odolné pryže jsou tak dokonalé, že dravce dovedou přilákat právě na svůj věrohodný vzhled.