Kam s kovovým schodištěm

Schodiště mohou být zhotovena z různých materiálů, mezi nimiž zejména dominuje beton, kámen a dřevo. Schody z kamene se dodnes dochovaly na hradech a zámcích, betonová schodiště provází každý panelový dům, vystavěný za socialismu, a s těmi dřevěnými se můžete setkat jak v rodinných domech, tak i v památkových objektech.

Jestliže se rozhodnete tato tradiční řešení obejít, máte možnost nechat zhotovit schodnice ze skla, ale také z kovu. Kovové schodiště bývá nejčastěji z kvalitní chromniklové nerezové oceli, a tak si o těchto výrobcích něco povězme:

nerezové zábradlí u schodů

Jen tak se vám nerozpadne – Dobře navržený a propočítaný stavební projekt schodiště z kovu, a samozřejmě správně sestavený do reálné podoby, se pod vámi nerozpadne, nebude se kroutit ani prohýbat, bude stále pevný, stabilní a nerozbitný. Nerezová ocel není dřevo, které lze snadno poškodit při běžném zacházení, a mnohdy ocel odolá i pádu předmětů, které na betonových či kamenných schodech způsobí trhliny. V případě pevnostní charakteristiky jsou schody z oceli sázkou na dobrého koně.

kovové schodiště

Korozi neřešíte – pro kovová schodiště z nerezu se můžete rozhodnout z jakéhokoli důvodu, a umístit je doslova kamkoli. Naprosto neřešíte povětrnostní vlivy, nerezu nevadí ani déšť, ani mráz, ani sníh, ani silný vítr, ani žhavé letní slunce. Bude tu stát nehybně desítky, možná i stovky let. Vše záleží na kvalitě svárů, spojovacích součástí, a pochopitelně na konstrukčním návrhu, který odpovídá patřičné pevnosti materiálu.

Vypadá elegantně – nerezová schodiště se hodí zejména k modernímu stylu novostaveb, ale lze je umístit s citem i ve starší zástavbě, s ohledem na estetický dojem a sladění s ostatními stavebními prvky. Každopádně nerez působí velice čistě a elegantně, ale zároveň poměrně chladně. Inspirací vám mohou být některá řešení vyobrazená na webových stránkách, která se chlubí takto řešenými schodišti.