Zoologické zahrady nemáme náhodou

Česká republika se řadí mezi země, kde je zoologických zahrad a zooparků či zookoutků opravdu velmi mnoho. V celkovém součtu se dopočítáte více, než pěti desítek takových zařízení, takže máte poměrně velký výběr, chcete-li někam zavítat s dětmi, nebo třeba jen tak, s kolegy z práce.

malá liška

Utužení pracovního kolektivu – pravděpodobně jste již zaslechli, jak se pracovní kolektivy utužují sportem, kulturními zážitky, různými večírky, oslavami a zábavnými akcemi, jako je třeba zorbing nebo střílení laserovým paprskem v laser game zóně. Co takhle tentokrát vynechat adrenalin a namísto toho jít do ZOO? Připadá vám to hloupé, až dětinsky naivní, pozorovat ve výbězích živá zvířata? Pak byste měli něco takového vyzkoušet, jde totiž o to, že při adrenalinu se mnoho situací dostává do emočního vypětí a tím mohou vznikat bloky mezi lidmi a možné zdroje budoucích konfliktů, zatímco poklidná atmosféra zoologických zahrad činí pravý opak – více sbližuje, uvolňuje napětí a možná, že se tu zažehne mezi některými kolegy a kolegyněmi plamínek lásky.

krásný páv

 Senzace pro děti – děti zvířata milují, a můžete jim po návštěvě ZOO také domů nějaké zvířátko pořídit. V ZOO se vaše ratolesti mohou spontánně projevit, jaká zvířátka jim imponují, mohou se inspirovat a mohou vás také požádat, zda by nemohly mít doma třeba morče nebo křečka či králíka. Pochopitelně jim musíte taktně vysvětlit, že zrovna levhart by v městském bytě nemohl spokojeně žít, neboť by měl málo životního prostoru, i když by vás třeba ponechal v poklidu a nebyl by nebezpečný. Stejně tak není dobrý nápad mít doma žirafu, to by dopadlo, jako s Hurvínkem, který se Spejblovi svěřil se svou výhrou po návštěvě zoologické zahrady.

Milenci  – pro zamilované páry je zoologická zahrada ideální příležitostí, jak projevit svůj vřelý vztah k opačnému pohlaví. Jestliže z vás doopravdy vyzařuje vřelý cit a skutečná láska, zvířete to cítí a na oplátku k vám také vysílají svou energii, podobně, jako veškerá vegetace kolem vás. Můžete si to vyzkoušet třeba v pražské ZOO, ta je poměrně rozsáhlá a členitá a je tu spousta zákoutí, kde máte více soukromí. A samozřejmě i prostor pro intimní doteky, hlazení a líbání.