Jak se liší skládaný betonový plot od toho klasického

V současnosti je betonové oplocení považováno nejen z hlediska bezpečnosti za to nejlepší. I to je koneckonců důvod, proč jej najdeme v tolika různých formách. Ty samozřejmě mají různou kvalitu i cenu, takže je na našem zvážení, který z nich pořídíme.

Poměrně velkou novinkou na našem trhu je skládaný betonový plot. Ten tvoří betonové desky zasazené do předem připraveného rámu. A ačkoliv se jedná o poměrně nový typ, získává si stále větší popularitu.

Hlavním lákadlem je zde cena, která je mnohem nižší než u toho klasického. A je jasné, proč. Výše zmíněné desky, které navíc často nejsou příliš široké, je totiž možné vyrobit podstatně levněji. Díky tomu si za ně i výrobci, stejně jako prodejci, mohou účtovat nižší částku, což samozřejmě přiláká spoustu zákazníků.

klasický betonový plot

Zmínit je také potřeba relativní jednoduchost stavby. Není zde potřeba kopat základy po celé délce, stačí jen zasadit dostatečně hluboko ony sloupy, co kterých se desky zachytí. To znamená nejen menší námahu, ale také opět mnohem menší výdaje.

Samozřejmě je potřeba upozornit, že zdaleka ne všechno je zde tak skvělé, jak se na první pohled zdá. Ačkoliv je totiž tento typ plotu rozhodně velmi výhodný, i on má své problémy, se kterými musí jeho majitelé počítat.

Tím prvním je fakt, že je stejně snadné jej rozebrat. To se nemusí zdát jako překážka, dokud si neuvědomíme, že to dokáží i odhodlaní zloději s potřebným vybavením. Je proto nutné si jej nějak zabezpečit, například přiděláním stříšky na každém sloupu, přes kterou desky nepůjde vyndat.

skládaný betonový plot

Ovšem to není jediný problém. Pokud vezmeme v úvahu šířku oněch desek, vidíme, že není příliš velká. To samozřejmě znamená také větší relativní křehkost. Je tedy podstatně snadnější, alespoň v porovnání s klasickým typem, ji rozbít.

To vše je dobré vědět, než se pro některý typ plotu rozhodneme. Přeci jen, závisí na tom bezpečí naše, naší rodiny i majetku. A něco takového rozhodně nelze brát na lehkou váhu.