Ženy proti mužům a muži proti ženám

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše – věta, která definuje celou podstatu rozdílů mezi mužem a ženou. Je tomu tak pořád nebo se rozdíly pomalu stírají? S jistotou Vám můžeme říct, že základní povahové rysy ženy a muže se nemění a nesoulad mezi pohlavími stále panuje.

Každopádně je to ale v pořádku, protože jaký by to byl život, kdybychom byli všichni stejní a naši partneři by byli stejní jako my. Ta rovnováha je od pradávna vymyšlena správně a na konci z toho vznikne fakt, že muži a ženy tu jsou od toho, aby se doplňovali.
pět osob vedle sebe

Základní vzorec pro ženu je ten, že je matka, pečovatelka, ta, která se stará o děti, partnera, rodinu a domácnost, ta, která dohlíží na to, aby bylo něco dobrého na talíři, atd. Ano, občas se stane, že i muž tyto činnosti automaticky vykonává, ale z 90 % to jsou ženy a je to krásné, protože pro to mají cit, dělá jim to radost, dělají to dobře a moc jim to sluší, tak tomu prostě je. Většina mužů pro to cit nemá a velmi často nejsou muži ani schopní pořádně tuto práci docenit, protože jim přijde taková automatická, že ani není důvod se nad ní nějak pozastavovat. A pak to končí tím, že se žena cítí nedoceněná a frustrovaná.

Ale ono to funguje i naopak. Muži jsou zase obecně šikovnější na práce okolo domu, bytu a techniky a to je také holý fakt. V tomto případě je to muž, který se stará o auto, disponuje nářadím a ví, jak se s ním zachází, obsluhuje sekačku, dotáhne protékající kohoutky, vyčistí odpad, okapy, instaluje nejnovější audio-video techniku, atd. Zase, je to vzorec, který funguje leta a není důvod ho měnit. Opět se ale dostáváme do situace, kdy žena tyto činnosti považuje za automatické a neumí je docenit. Také to jsou práce, kdy je občas potřeba si nejdříve sednout a pořádně promyslet postup, např. při instalaci nového zařízení, není to stejné a stejně rychlé, jako když žena vytírá.

Myslíme si, že v tyto případy staří použít trochu zdravé empatie a porozumění, je jedno, zda jsme partneři, dcera s otcem, otec s dcerou, kamarádi, kolegové, spolubydlící, sousedé. Poradili bychom Vám, že všechno je o vzájemné komunikaci.
šest kolegů

Na začátku jsme napsali, že se nám tato rozmanitost líbí a ona nás přímo fascinuje. Vezměte si například takovou partu kamarádek a partu kamarádů, je naprosto vtipné, jak probíhají schůzky těchto dvou skupin. Skupina 4 žen sedí nad kávou přibližně 3 hodiny, za celou dobu u jejich stolu není ani na moment chvilka ticha, jen mluví, diskutují, smějí se a na konci jejich sedánku si jen řeknou, že zase příště, protože už nyní vědí, že nestačily probrat všechno, o čem spolu chtěly mluvit. Pak tu máme skupinu 4 mužů, kteří spolu vyrazili na ryby, jsou tam spolu celou noc, my si vybereme jen ty ukázkové 3 hodiny jako u žen a tady se dostáváme do zajímavé situace – 4 muži spolu 3 hodiny sedí a dívají se na vodu, každý za celou dobu pronese maximálně 2 věty a jsou stejně tak spokojení jako ženy.