Jedním slovem báječný pocit

Když se řekne houpačka, snad každému dospělému se vybaví jeho vlastní mládí. V době, kdy jsme byli ještě dětmi, neexistovala přehršel hraček a tak jsme nejčastěji pobíhali někde venku, hráli si na písku nebo se houpali na houpačce. Kdo by ji neznal. Ten božský pocit zhoupnout se dopředu a zase dozadu. Snad každý z nás na to má své vlastní vzpomínky. Hodiny a hodiny „prolétaných“ ve vzduchu díky dvěma provazům a nějaké desce přivázaných špagátem ke stromu nebo přímo na hřišti k železné konstrukci. Zřejmě budete překvapeni, když prozradíme, že jste si tím i zvyšovali inteligenci.děti na zelené louce, některé vyskakují do vzduchu, jiné sedí na trávě.jpg

  1. Dopřejte ji i svým ratolestem

Je to něco, co prostě musí zažít každé malé dítě. Nejprve samozřejmě pod dohledem dospělých, ale jakmile jsou naše ratolesti větší a už se nám často ztrácí z očí na delší dobu a vrací se za hodinu, pak už si vystačí i samotné a houpou se samy nebo s kamarády. Závěsná houpačka pro děti chytraliska.cz je úžasný zábavní prostředek.

  1. Překvapivá skutečnost

V dnešní době už dokonce průzkumy prokázaly, že houpání přispívá ke zvýšení inteligence. Aktivuje se tím konkrétní mozkové centrum u našich malých ratolestí a díky tomu prospívá celému organismu, prokrvuje tělo, zlepšuje se dokonce koordinaci všech pohybů a svalů na těle a houpání tak zvyšuje inteligenci.tatínek se čtyřmi dětmi v horách.jpg

Na zahradu, na hřiště nebo do obýváku

Existuje hned několik různých variant, ze kterých si rodiče mohou vybírat. Samozřejmostí jsou venkovní typy, které Vás napadnou možná jako první. Zavěšení na strom, nebo na železnou konstrukci někde na hřišti, ale výjimkou v dnešní době nejsou ani ty typy, které se připevňují v běžných domácnostech mezi „futra“. Neboli v domácnosti kamkoliv, kam Vám to možnosti dovolí, nejčastěji se volí místo ve dveřích, kam se připevní tyč, na kterou se tento produkt dá zavěsit.
Neučte děti sedět na místě a hrát si jenom s mobilem nebo tabletem v ruce. Dopřejte jim dostatek pohybu. I houpačka znamená pohyb, koordinaci pohybů a dokonce také zlepšení inteligence.