Užitečné programy pro úpravu PDF dokumentů

Vytvořit takový PDF dokument si můžete jednoduše vytvořit s pomocí funkce Microsoft Print PDF, která se nachází v operačním systému Windows. Tato funkce je ovšem velice jednoduchá a obyčejná a nenaplní zdaleka všechny možnost PDF souborů. Jsou tu avšak programy jiných stran, které vám vaši práci velmi ulehčí.
pdf dokumenty
PDF-XChane Editor
Dokáže nejen otevírat a číst PDF dokumenty, ale umožňuje jakkoliv upravovat, formátovat či exportovat dokumenty do jiných obrazových formátů jako jsou JPEF, PNG, BMP a další. Umí také vyhledávat určitý text a je po instalaci integrován do internetových prohlížečů.
PDFCreator
Jeden ze světově nejznámějších programů pro práci se soubory typu PDF. Dokáže exportovat PDF téměř z jakékoliv aplikace, ze které lze tisknout. V systému se tváří jako běžná tiskárna. Dokumenty dokáže také zabezpečit, automaticky ukládat, spojovat a rozdělovat a dokáže toho také mnohem více.
Microsoft Office
Pokud máte zakoupený kancelářský balíček Microsoft Office, potom máte k němu dispozici i nástroj ne převádění dokumentů PDF do dokumentů typu Word. Občas se může stát, že formátování převedeného dokumentu se zdaleka nemusí formátově podobat dokumentu převedenému. To znamená že může mít jinak vedené řádky a odstavce, zalamování může být jiné a dalších plno věcí.
Foxit PDF Reader
Pro jednoduché a nenáročné úpravy PDF souborů si vystačíte s tímto jednoduchým prográmkem. Slouží převážně k otevírání a prohlížení PDF dokumentů, ale také ke čtení elektronických knih. Mimo to dokáže také PDF dokumenty jednoduše vytvářet, upravovat a obsahuje také pár nástrojů na úpravu.
pomoc a prst
CutePDF Writer
Tento program dokáže převádět kancelářské dokumenty, jako jsou Word, Excel, PowerPoint a jiné, do formátu PDF dokumentu. Funguje jako virtuální tiskárna a při zadání příkazu na vytištění dokumentu tiskárnou CutePDF Writer vám program předělá dokument na PDF formát.