Překonejte záznam v registru chytrou půjčkou

Záznam v registru může být nemilá věc. V každém případě nikoho nepotěší, protože je to svým způsobem břemeno, kterého se jen tak nezbavíte. A pokud jste ho právě získali, tak vězte, že o jeho vymazání z registru můžete požádat nejdříve za pět let. A to je poměrně dlouhá doba, když pomyslíte na to, že po celou tuto dobu si nebudete moci vzít půjčku.

ikona

Abychom ovšem byli přesní, tak musíme dodat, že pokud jde o půjčky se záznamem v registru, tak v žádném bankovním domě na ně nedosáhnete. Pro banku jste od chvíle, kdy máte sebemenší záznam v registru, rizikovým klientem, se kterým se o půjčce vůbec bavit nebude. Nicméně pravda je, že banky nejsou jediné finanční instituce, které vám mohou na českém trhu půjčit peníze.
Peníze si můžete půjčit třeba také u nebankovní společnosti, a té váš záznam v registru nijak zásadně vadit nebude. Každopádně nejásejte. Na jednu stranu je to výhra, protože si i se záznamem v registru můžete sjednat nebankovní hypotéku bez registru. Na druhou stranu vás taková možnost bude stát peníze navíc, protože je potřeba počítat s tím, že hypotéka bez registru má o něco vyšší úrok, než jaký byste získali u běžné půjčky. Jeho výše se může pohybovat od tří do sedmi procent.

platby

Každý, kdo má o nebankovní hypotéku bez registru zájem, by si měl nejdříve rozmyslet, jakou nemovitostí se za tuto půjčku zaručí. Bez takové záruky se neobejde. A pokud žadatel sám žádnou nemovitost nevlastní, pak je zde ještě možnost, že se za jeho půjčku svou nemovitostí zaručí někdo druhý, kdo mu důvěřuje. Je jedno, zda to bude váš přítel, rodinný příslušník nebo soused, důležité je, že s tím bude souhlasit. A v takovém případě už vaší půjčce nestojí nic v cestě.
Jakmile vyplníte online formulář na webových stránkách nebankovní společnosti, tak vás tato společnost obratem kontaktuje, a na všem důležitém se spolu domluvíte.