Jak si zařídit obývák?

Obývací pokoj bez debat patří mezi nejdůležitější místnosti. Je místem setkávání, společného přebývání všech členů rodiny, trávení volného času, slavení a v neposlední řadě reprezentuje vaši rodinu lidem, kteří do vašeho domu vstoupí. Proto není jedno, jak si jej zařídíte. Musí pasovat vašim potřebám a stimulovat ve vás příjemné pocity.
hodiny nad tv.jpg
Zařizujte s ohledem na vaše potřeby
Proto se při zařizování musíte v prvé řadě řídit potřebami a životním stylem celé rodiny. Kolik vás je? Kolik času v obýváku strávíte a při jakých činnostech? Jednotlivec, ať už muž, či žena, bezdětný pár, rodina s třemi malými dětmi, postarší manželé, každý bude potřebovat uzpůsobit obývací pokoj odlišně. Nesnažte se proto kopírovat někoho jiného nebo uvažovat neprakticky.
Účel, který obývací pokoj plní, také mírně determinuje barvu, kterou byste do něj měli zvolit. Bílou nic nezkazíte, pokud máte děti a spoustu návštěv, zvolte teplou barvu, zapovězeny nejsou ani některé studené barvy, např. světle šedá či určité odstíny hnědé. Barevný výběr promyslete, až poté vybírejte a kombinujte doplňky (koberečky, lampy, obrazy, květináče), které také hrají svou roli.
Nábytek
Jistě se shodneme, že dominantou obývacího pokoje je pohovka. Zjistěte, jak vybrat tu správnou .
Výběru konferenčního stolku, který umísíte před sedačku, věnujte rovněž dostatečnou pozornost. Uvažujte o jeho velikosti (jste zvyklí v obýváku jíst, zvete často návštěvy), materiálu (máte děti) i uspořádání (s policí, či bez). U stolku jistě oceníte, když bude perfektně zvládat funkci, pro kterou je určen.
hodiny mezi okny.jpg
Nakolik si obývací pokoj vybavíte stěnou, skříňkami, či komodami je na vás. Moderním trendem je minimalismus, upouští se od objemných prosklených stěn pojímajících stovky porcelánových suvenýrků, dává se naopak přednost vkusné, barevně strohé, dobře uspořádané sestavě, která doplní televizi a pojme rodinné doklady a fotky.
Vneste trochu sebe
Sebelépe vybavená místnost však nestačí k vytvoření příjemné atmosféry obývacího pokoje. Abyste se v něm cítili dobře, je třeba zakomponovat vzpomínky na rodinné zážitky a také určité sebevyjádření členů rodiny. Nikdy se k zařizování obýváku nestavte příliš přísně. Sympatické fotografie, jedny z prvních obrázků vašich dětí, první květináč, který jste si s partnerem koupili, všechny tyto věci mají své místo a jsou to právě ony, které z vašeho obýváku udělají oázu klidu a radosti.