Zatočte s nežádoucími řasami ve vašem bazénu

Občas se stane, že i přesto, že vlastnímu bazénu věnujete maximální péči a o vodu v nádrži svědomitě pečujete, tak se zkrátka zakalí. Vlastně to není nic výjimečného. K podobným situacím dochází často v době, kdy vyjedete na dovolenou a o tomto čase přirozeně nemůžete o vodu pečovat standardním způsobem anebo se to může stát i třeba během vaší krátké víkendové nepřítomnosti.

holčičí cachtání

Nicméně jsou i lidé, kteří tvrdí, že voda se může z ničeho nic zakalit i přes noc díky tomu, že dojde k nečekané změně počasí. Všechny tyto faktory nahrávají bujení malých mikroorganismů, jakými jsou především řasy a sinice – nejčastější původci znečištění bazénové vody. A mezi majiteli bazénů není rozhodně nikdo, kdo by se chtěl koupat v takto znečištěné a zakalené vodě, od které navíc neví, co může očekávat. Přemnožené řasy a sinice totiž u mnohých lidí způsobují nepříjemné ekzémy a alergie, se kterými si není radno zahrávat. Z toho jasně vyplývá, že podobný zákal bazénové vody bychom nikdy neměli podceňovat.

plný bazén

A je zde ještě jeden důvod, proč bychom měli rychle hledat záchranné řešení. Pitná voda je dnes poměrně drahou záležitostí a napuštění celé nádrže novou vodou tak vyjde majitele bazénu draho. Jednoznačně se tak vyplatí začít celou situaci řešit včas, aby k podobnému kroku vůbec nemuselo dojít. A jaké je tedy k dispozici řešení v době, kdy běžné desinfekční mechanismy úpravy bazénové vody selhaly? Nabízí se vám spolehlivý přípravek chlor šok, který šokově významně zvýší hladinu chlóru obsaženého v bazénové vodě tak, že v ní už žádné nežádoucí mikroorganismy neobstojí.

voda a léto

Nebude to tedy trvat dlouho a vy se opět budete moci koupat ve zdravotně nezávadné, jiskřivé vodě. Nicméně ještě před tím, než k tomu dojde, budete muset vodu náležitě vyčistit. A přitom se můžete setkat s tím, že běžná filtrace nedokáže zákal zachytit. V tom případě nejprve použijte vločkovač a vzniklé shluky následně odsajte bazénovým vysavačem. A vaše voda bude zase krásná jako dřív.