Výroba domova pro ptáky

Základní krmítko se závěsnou plošinou

Jakýkoli starý talíř, kovový servírovací talíř nebo dokonce plastový talíř lze přeměnit na závěsné krmítko pro ptáky za předpokladu, že po stranách můžete připevnit háčky pro zavěšení. Někteří lidé dokonce pletou držák, velmi podobný těm, které byste použili na zavěšení hrnců. To udrží misku vodorovně, i když ptáci přistávají nerovnoměrně.

m

Použijte Lego pro barevné krmítko pro ptáky

Je málo věcí, které nelze vyrobit z plastových dílků lega, naštěstí nejen z nich není krmítko pro ptáčky. Plast je odolný vůči povětrnostním vlivům a světlé barvy jsou přitažlivé pro mnoho druhů ptáků.

Z dílků lega můžete vytvořit libovolný tvar, ale nejsnáze se s nimi pracuje buď s plošinovým podavačem, nebo s pokročilejší verzí „věž s přistávacími plošinami“. Uprostřed ponechte prostor pro zaplnění semeny a přizpůsobte velikost krmítka druhům ptáků, které chcete přilákat.

Domek z kartonu

Karton od mléka vytváří perfektní závěsné krmítko pro ptáky, ale možná ho budete chtít přinést do vlhkého počasí. Po umytí a opláchnutí prázdného mléčného kartonu udělejte nahoře otvor pro připevnění háčku, abyste jej mohli zavěsit. Ve spodní části vytvořte čtvercový otvor, aby ptáci měli přístup k semenům umístěným uvnitř karikatury mléka.

m

Krmítka pro ptáky z prázdných plechovek

Pokud odstraníte horní část prázdné plechovky a zavěsíte ji vodorovně, ptáci ji budou rádi používat jako krmítko pro ptáky. Klíč je zavěšený, takže semínko z něj nevypadne, ani když na otvor přistanou ptáci. Použijte silnou nit a svažte ji na obou stranách plechovky, ujistěte se, že je mírně nakloněna směrem od otvoru, aby krmivo pro ptáky nespadlo na zem.

Můžete ozdobit plechovky nebo karton nebo přidat domácí přistávací plošinu u vchodu, aby byly pro ptáky pohodlnější a příjemnější pro oči.