Objevte v kuchyni kouzlo zip sáčků s posuvným jezdcem

Sypké potraviny – zabezpečit cokoli sypkého, je pro zip sáček s uzavíratelným jezdcem hračka. Mohou to být nasekané či vyloupané ořechy, obilné vločky, různé druhy mouky, strouhanka, krupice, pudink, zkrátka na cokoli si vzpomenete. Značnou výhodou tohoto řešení je možnost uzavřít sáček tak, abychom z něj odstranili téměř veškerý vzduch, tím se jeho obsah více chrání před oxidací a prodlužuje se jeho trvanlivost. Navíc máte jistotu, že se vám např. mouka nevysype při neopatrné manipulaci, kdy vám obyčejný pytlík s moukou vypadne z ruky.

mouka na pracovní desce

Tekutiny a polotekuté emulze – dostatečně pevný sáček zvládne udržet v sobě i jakoukoli tekutinu, pokud to není zrovna silná žíravina. Bez problémů takto můžete skladovat v chladničce nálev na zeleninový salát, grilovací směs či marinádu, kokosový olej, případně emulzi pro relaxační masáže, kterou si zhotovíte z kokosového oleje a měsíčku lékařského.

Zelenina versus ovoce – míchat ovoce a zeleninu není dobrý nápad, až na některé výjimečné situace bychom je měli od sebe oddělit. Jestliže jsme někde na cestách, třeba ve vlaku, a chceme mít s sebou jídlo z domova, zip sáček s posuvným jezdcem je docela dobrá volba. Zeleninový salát a celé či nakrájené ovoce v sáčcích umístíte do pevné plastové dózy a máte perfektní zdravou přílohu k svačině.

zmrzlina a ovoce

Zmrzlina – také máte rádi ovocnou dřeň? Můžete si ji připravit doma z čerstvého, kvalitního ovoce, namísto nezdravého bílého cukru použijte cukr hnědý třtinový, anebo si vypomáhejte rozmixovanými, velmi sladkými rozinkami. Zmrzlina v podobě dřeně nemusí být zrovna v kelímku, zkuste využít igelitový sáček se zipem buď vcelku, položený naplocho do mrazáku, anebo sáček s dření rozdělte gumičkami na několik dílčích částí. Budete mít k dispozici ledové kuličky, které pak můžete třeba zalít vanilkovým pudinkem.