I se zdravými zuby je potřeba chodit na prohlídky

Když nebolí, tak je to v pořádku a v podstatě o nich ani nevíme. Jenomže když začnou bolet, tak je to značně nepříjemné, kolikrát až tak moc, že bychom nejraději bouchali hlavou do zdi. Bolesti zubů se nedají k ničemu přirovnat, je to specifická bolest, které ale lze částečně předejít. Například správným čištěním zubů a správnou odbornou a především pravidelnou péčí.

Hledáte, jestli přijímá nějaká zubní ordinace Liberec? V každém městě by měla být dostupná lékařská péče a to samozřejmě platí i v případě zubařů. Jenomže se najdou místa, kde je těžké sehnat odbornou pomoc. Všeobecně se neustále mluví o nedostatku jak lékařů, tak právě i zubařů. Naštěstí jsou místa, kde stále přibírají, takže se stačí zaregistrovat, objednat a už můžete chodit opět na pravidelné prohlídky a s případnými akutními problémy ke svému doktorovi.

rentgeny zubů

Prohlídka zubů se odborně nazývá stomatologické vyšetření. V ordinacích provádí toto vyšetření jak dětem, tak i dospělým. Každý odborník musí mít patřičné vzdělání a mnoho z nich se pravidelně opětovně školí a dalším způsobem vzdělává, protože technologie neustále postupují kupředu a inovaci nelze zastavit, proto je dobré, když se váš doktor v tomto oboru školí.

kartáčky na zuby

Jedním slovem kaz

Kazy jsou způsobeny zubním plakem, potravou, kterou jíme a také nesprávným čištěním zubů. Kvůli kazům existují plomby nebo také různé implantáty. Vlivem stáří zase zuby mění svou strukturu, kvůli paradontóze vypadávají nebo se viklají a je potřeba najít vždy vhodné řešení daného problému u konkrétního jedince. U některých lidí jsou zase problémem zuby moudrosti. Odborníci se však specializují například i na ošetření kanálků pod mikroskopem a mnoho dalšího.

Zapomínat by se nemělo ani na dentální hygienu, kterou je potřeba doplnit k pravidelným prohlídkám a objednat se vždy taktéž na pravidelnou prohlídku na odstranění zubního kamene. Požadovat také můžete i bělení zubů pomocí bělící lampy.