Kryt pružin na trampolínu je nejprodávanější náhradní díl

Skákání na trampolínách se stalo moderním sportovním odvětvím, které uchvátilo statisíce nadšenců v Česku a miliony lidí po celé Evropě. O přínosech tohoto pohybu, ať už jej provádíte v duchu ryze rekreačním, anebo výkonnostním, bylo již napsáno mnoho řádek, ale důležitou pasáží, kterou je třeba zmínit, jsou zabezpečovací prvky. Nejdůležitější je ochranná síť kolem obvodové konstrukce http://15122.fa.cvut.cz/%3Fpage%3Dcz,nektere-zakladni-konstrukce-a-navody a ochranné mezikruží, které zakrývá ocelové pružiny. Odrazová plocha sama o sobě pružná není a prohýbá se pod tíhou cvičence zásluhou pružin, které musí být uzavřené krytem z PVC. muž při výskoku

Na krytu pružin velmi záleží

Kryt pružin slouží k tomu, aby byl dopad na odrazovou plochu bezpečný. Před mnoha lety se trampolíny dodávaly na trh pouze holé, tedy nezabezpečené, a cvičenci riskovali úraz při špatném vybalancování skoku. Noha zaklíněná mezi pružinami je díky velké setrvačnosti a gravitační síle velmi namáhána a hrozí nebezpečí těžkého úrazu – vymknutí kotníku, zlomeniny drobných kůstek nártu, anebo holenní kosti.
Aby sloužil výrobek svému účelu a plnil dobře svou funkci, musí být zhotovený z kvalitního materiálu. Napadne vás, že to je přece samozřejmé, ale ne každý výrobce se tímto pravidlem řídí. Někomu nejde o prvotřídní kvalitu, ale pouze o přímý zisk z prodeje. Na co si dát pozor?dívka při výskoku
Kryt pružin na trampolínu 305 Goodjump, případně větších průměrů, musí být odolný vůči UV záření a vyrobený z PVC, a to z obou stran. Na mnoha trampolínách se můžete setkat s krytem, jehož spodní strana je polyetylenová, z velmi tenké fólie, tzv. plachtoviny. Polyetylen však není vhodný pro rázové namáhání a velice brzy se proděraví nebo popraská. Stává se, že je zralý na výměnu již po několika měsících.
Zároveň byste si měli ověřit dostupnost náhradních dílů, protože časem se mohou některé komponenty poškodit, anebo se změní jejich původní vlastnosti. Není tedy nutné kupovat celé nové nářadí, ale stačí jen vyměnit vadný díl za nový.