Funkční sportovní oblečení

Čím dál tím více lidí se věnuje nejrůznějším sportům. Jedná se o skvělou relaxaci a odreagování od každodenního stresu a zároveň posílení těla po celodenním sezení v kanceláři, ve škole či v autě. Ať už je váš oblíbený sport jakýkoli, vyplatí se věnovat zvýšenou pozornost nákupu vhodného sportovního oblečení. Je rozumné dát přednost oblečení funkčnímu, protože to má naprosto jedinečné vlastnosti. Umělá či přírodní vlákna, ze kterých je vyrobeno, mají schopnost buď pomocí vzduchových kapes teplo podržet nebo ho od těla odvést a tím zajistit ochlazení. Mělo by dobře sedět, neškrábat, nekousat, neomezovat v pohybu. Funkční oblečení vysoké kvality pro nejrůznější sporty nabízí značka Craft na C-Store.

běžecké lyžování, dva běžkaři

První vrstvu tvoří termoprádlo, které odvádí od těla vlhkost do dalších vrstev oblečení, takže jste za všech okolností v suchu a v teple. Není však určené výhradně pro sportovce, využít ho lze i v práci, kde máte náročnější podmínky. Ocení ho i lidé s problémem s termoregulací, což se týká převážně seniorů. Je rozdělené podle toho, jaký sport děláte či v jakém ročním období ho budete používat. Do této kategorie patří spodní prádlo a ponožky.
Druhou vrstvou je vrstva termoizolační. Musí být dobře prodyšná, aby se mohl pot z první vrstvy odpařovat. Jedná se především o mikiny nejrůznějších stylů, barev, materiálů, s různými vychytávkami.

běžkyně

Třetí vrstva má za úkol podporovat odvádění potu a vlhkosti ze spodních vrstev, ale zároveň má funkci ochrannou. Do té se řadí bundy a kalhoty.
Švédská značka Craft patří mezi výrobce termoprádla a jiného funkčního sportovního oblečení špičkové kvality. Přišla na trh jako první se systémem oblékání ve třech vrstvách, kde jedna navazuje na druhou a tvoří tak dokonalý celek, který chrání tělo před přehřátím, chladem či vlhkostí. Craft nabízí velký výběr oblečení jednotlivých vrstev i kompletní sady pro cyklistiku, běh a běžecké lyžování.
Správné oblečení při sportu podpoří váš dobrý pocit, výkon, a v neposlední řadě do značné míry ochrání vaše zdraví tím, že vytvoří tělu optimální podmínky.