Zábradlí na balkon: které je to pravé

Pokud jste právě dostavěli dům a hledáte zábradlí na balkon, nebo vám to stávající už nevyhovuje a chcete jej vyměnit, můžete si vybrat z mnoha materiálů. Každý z nich má své výhody a nevýhody.

zábradlí b

• Dřevěné zábradlí: Vzhledem k dostupnosti dřeva, k jeho snadnému opracování, je to levná varianta. Navíc šikovný kutil si takové zábradlí může vyrobit i sám. Výhodou je možnost zvolit si, zda má takové zábradlí být vyrobeno tak, aby zaručilo maximu soukromí a nebylo přes něj vidět anebo jednotlivé díly byly umístěny od sebe a vytvořili mezery. I jejich šířka je volitelná a snadno ji přizpůsobíte bezpečným parametrům pro děti a domácí mazlíčky. Dřevěné zábradlí vyžaduje pravidelnou údržbu. Dřevo je trvanlivý materiál, ale proti vlivům počasí je třeba jej chránit. Univerzálnost tohoto materiálu je známá a hodí se kamkoliv. Bude také dobře ladit s květinovou výzdobou.

• Skleněné zábradlí: Specializovaná firma vám takové zábradlí dodá a nainstaluje dle vašeho přání. Můžete si zvolit sklo čiré nebo tónované. Je to velice moderní záležitost a nehodí se do staré zástavby. Sklo umožní váš balkón prosvětlit a nemusíte se o něj starat, aby vydrželo. Je nutné ho jen udržovat čisté. V běžném používání balkonu se nerozbije a na takovém místě se bude dařit i květinám.

Zábradlí b1

• Kovové zábradlí: Pokud se vám libí staré domy, kde najdete nádherné kovářské prvky na zábradlí u schodů nebo balkonů, můžete si takové zábradlí s nádechem starých časů pořídit i dnes. Je to ale druh zábradlí, který se hodí jen k určitým nemovitostem.

• Moderní nerezové zábradlí: Hlavně u novostavby v moderním stylu oceníte jednoduché a vzdušné zábradlí z nerezu. Nerezová ocel má nespočet výhod. Takové zábradlí je bez údržby. Nerezová ocel je materiál s dlouhou životností. Nemusíte se starat o ochranné nátěry. Je také pevná, Můžete si vybrat z mnoho řešení, jak si ochranu balkonu zrealizujete. Vše vám na klíč provede renomovaná firma.