Vnitřní kamenný obklad dobře vede teplo a krásně vypadá

Na počátku nového milénia se začal na veřejnosti objevovat umělý kámen a vzhledem k jeho cenové dostupnosti se rychle rozšířil do mnoha domácností. Obkládaly se s ním stěny v obývacích pokojích, vyzdobil krby, krbové komíny, různá zákoutí a výklenky, jídelní kouty, haly a předsíně a stal se jedním ze symbolů moderní doby. Umělý kámen má však jednu vadu, ona to vlastně není vada, ale přirozená vlastnost, kterou mají všechny syntetické materiály – tváří se jako pravé, ovšem vždy rozpoznáte, že se jedná o lacinou imitaci. Nechceme zlehčovat tuto výrobní technologii, ale přece jen má do pravého kamene daleko.

kamenný obklad

Vnitřní kamenný obklad Stone expert ze skutečného přírodního minerálu můžete pohladit, přitisknout se na něj a vždy ucítíte, že se jedná o nerost s krystalickou mřížkou. Ta umožňuje vdechnout každému kusu jednak neopakovatelné vzezření a pak zároveň vlastnosti, s nimiž se právě kámen může chlubit již po staletí.

kámen na podlaze

Kámen dobře vede teplo – budete-li obkládat umělým kamenem krb či komín, bude to mít pouze minimální efekt na akumulaci tepla a jeho následné předávání do okolního prostoru. U přírodního kamene je tato vlastnost naprosto přirozená, a té se využívá jak u obkladů, tak i u podlah. Kamenná dlažba je výhodná tam, kde se chystáte realizovat vytápění v podlaze, je to snad ten nejlepší způsob, jak ušetřit náklady za vytápění a ještě si dopřát skutečný komfort.

Odložte boty a užívejte si teplo z přírodního zdroje – vytápěná podlaha zajištěná dlažbou z přírodního kamene je doslova balzámem pro vaše chodidla, klidně odložte pantofle a ponožky a užívejte si doma to, co byste v zimě nemohli venku na zahradě. Přírodní kámen na podlaze vám nezpůsobí žádné alergie, nevyvolá žádné onemocnění, a pokud se rozhodnete trochu otužovat, můžete po něm chodit bosí i v době, kdy není vytápění v provozu.