DĚTI A CESTOVÁNÍ NA DOVOLENOU

1.Bezpečnost
Ta by měla být vždy na prvním místě. Pokud cestujete autem, vždy si před cestou zkontrolujte autosedačky popř.podsedáky a jejich upevnění v autě. Do auta si dále přibalte stínítka, vyvarujete se tak nespokojenému mrmlání kvůli sluníčku. Pokud necestujete autem, ale autobusem nebo vlakem, zjistěte si, zda přepravce také nevyžaduje vlastní sedačku nebo podsedák. Totéž si zjistěte u přepravy letadlem, tam je poté potřeba vlastnit sedačku schválenou na přepravu dítěte v letadle, což zjistíte u prodejce nebo na označení na sedačce.
nádraží v Berlíně
2. Léky
Do Vaší prázdninové lékárničky si nezapomeňte přibalit i léky na nevolnost, i když se zrovna Vašemu dítku špatně nedělá (jeden nikdy neví :D). Další léky, které by se mohly po cestě hodit, jsou například léky na bolest hlavy, která je při cestování poměrně častá a cestu by Vám mohla nepříjemně zkomplikovat, hlavně pokud se vyskytne na dlouhé cestě.
3. Toaleta
To je kapitola sama pro sebe a při cestování s dítětem je naprostou nezbytnosti,  takže by jste si ji měli vždy nějakým způsobem zajistit. Velkou výhodou je cesta autem, protože můžete kvůli dětem zastavit, kde chcete. Pokud cestujete vlakem nebo letadlem, tak to pro Vás také nebude problém, protože tyto dopravní prostředky nemají toaletu jen ve výjimečných případech. U autobusů to obvykle bývá horší, ale pokud Vám nebude vadit zaplatit nějakou tu korunu navíc, ani tady nebude problém.
rodina u moře
4. Jídlo a pití
Hned po toaletě je občerstvení to nejčastější, co děti chtějí nejvíce. Na cesty se nejlépe hodí ,,suchá“ jídla, ze kterých je občas pár drobků, ale na druhou stranu nemusíte řešit to, že se Vaše dítko při prudkém zabrzdění celé pobryndá. Dobré jsou například různé sušenky a krekry nebo třeba nějaké pečivo. Další dobrou volbou jsou krabičky-jídlo nakrájené na malé kousky (ovoce, zelenina a další).
5. Zábava
Nejdůležitější při pokojné cestě na dovolenou je děti zabavit. Mezi takové nejznámější hry patří kupříkladu počítání aut, cyklistů nebo značek. Můžete si také pořídit různé cestovní verze známých her např. Monopoly, Dostihy a sázky nebo Člověče nezlob se!. Oblíbené jsou i hry na papíře-šibenice, piškvorky atd. Dnešní doba nabízí i pro rodiče nejjednodušší řešení-pustit dětem na notebooku nebo jiném přehrávači pohádku nebo film. V letadlech a autobusech bývají běžně obrazovky zabudované v sedadlech.
navigace v mobilu
5. Pevné nervy

Ať se po cestě stane cokoliv, hlavně neztrácejte nervy. Cesta má být začátek dovolené snů a je její neodmyslitelnou součástí, tak ji tak prožijte, a nezlobte se když Vaše dítko polije sedačku nebo se pobryndá. Nestala se přece katastrofa a Vy jedete na dovolenou!