Co získáte z naklíčených semen

Lepší průběh trávení– ve světě medicíny je známo, že zhruba dvě třetiny populace západního světa má závažné problémy s trávením a je možno dokonce tvrdit, že nedokonalé trávení potravy je záležitostí většiny z nás. Minimálně 30 procent lidí provází trávicí obtíže dokonce v chronické formě.

potraviny

Jsou to velmi znepokojivá čísla a přitom by se tento stav dal poměrně snadno upravit. Jedním z vhodných a doporučovaných způsobů je konzumace raw stravy, společně s naklíčenými semeny a zrny. Pojídáním rostlinných klíčků totiž vznikají v těle speciální metabolické chemické procesy, které spouští různé enzymy. Jestliže je jich ve stravě nedostatek, tělo pak sahá do vlastních rezerv, a ty jsou pochopitelně vyčerpatelné. Klíčící rostlinky https://www.nakliceno.cz/seminka-na-kliceni/jsou enzymy přímo nabité a tím pádem podporují vstřebávání živin enormním způsobem.

Lépe využitelné proteiny – zmiňovaná podpora metabolismu trávení pomáhá lépe využít i základní potravinovou složku – proteiny. Ty tělo potřebuje k regeneraci buněk, k podpoře svalové hmoty, k udržování zdravých kostí a kloubů, nervové soustavy, a k práci vnitřních orgánů. Dostatek enzymů pro trávení dodáte především v čerstvé zelenině, ovoci, v olejnatých semenech a ještě lépe v semenech naklíčených, ať už jsou to obiloviny, luštěniny, nebo olejniny.

Imunitní systém – když se řekne oslabená imunita, většina z vás si představí nachlazení a chřipkovou epidemii. To je však zlomek z celkového dění, špička ledovce, jehož větší část je ukryta pod hladinou. S nedostatečnou imunitou jsou totiž přímo spojeny veškeré civilizační choroby počínaje srdečně cévními problémy a konče rakovinou. Posilujte svou imunitu, je klíčem ke zdraví, dodávejte svému tělu dostatek vitamínu C, vitamínu A, D, E, K1 a K2, vápníku a hořčíku a vstřebatelnost těchto látek podpoříte mimo jiné i rostlinnými klíčky.

jídlo

Alergie – alergie souvisí s mnoha faktory, např. s nadbytkem stresu, únavou, oslabenou imunitou, ale i hyperaktivitou a psychickými stavy jako je nesnášenlivost, deprese, projevy zloby a nenávisti, agresivity, nadřazenosti a dominance. Zmírnit anebo úplně vyléčit tuto chorobu lze nejen prací na sobě po psychické stránce, ale i vhodnou stravou a naklíčená semínka vám v tomto procesu mohou být nápomocná.