Budete zařizovat dětský pokoj? Na co si dát pozor a jak se s tím lehce popasovat vám poradíme!

Vybavování dětského pokojíčku patří k nejkrásnějším ale zároveň nejnáročnějším činnostem. Jak se s tím popasovat a na co si dát při zařizování pozor?

Budete zařizovat dětský pokoj? Na co si dát pozor a jak se s tím lehce popasovat vám poradíme!

Při zařizování dětského pokoje mohou velmi lehce nastat zmatky, do dětského pokoje se musí vejít spousty nezbytných věcí, nábytku i prvků, které dítěti zpříjemní pobyt v pokojíčku. Velmi záleží na tom, pro jak staré dítě pokojíček zařizujeme a také je důležité trefit se do toho, co dítě potřebuje, vyžaduje nebo do toho, co se mu zrovna líbí. Připravte se na to, že dětský pokoj bude vždy vyžadovat během let obměny, jak to zařídit tak, aby se změny daly provádět snadno, rychle a bez zbytečného stěhování celého pokoje? Stačí si dát pozor na několik věcí a všechno můžete zvládnout v klidu a pohodě.

pexels-photo-4887157

Opatrně s barvami

Že děti zbožňují barvy, o tom není pochyb. Jenže není úplně šťastným řešením, vymalovat celý pokoj výraznými barvami. Je potřeba si uvědomit, že malému dítěti se může sice líbit mít stěny v křiklavých a výrazných barvách, puberťákovi to ale už tolik hezké připadat nemusí. Děti se mění, rostou a s tím, jak se vyvíjí, se mění nejen jejich potřeby ale i jejich styl. Přece nechcete pokoj stále dokola znovu malovat, že? Proto buďte opatrní a raději volte barvy stěn v neutrálních barvách. Vyřádit se naopak můžete při výběru doplňků a dekorací, které prozáří pokoj stejně efektivně, ale vyměnit je pak bude mnohem snadnější.

Návrh dětského pokoje si můžete udělat sami, stejně tak můžete požádat o radu a pomoc odborníka nebo se můžete nechat inspirovat na internetu, kde najdete návrhů hromadu. Malé detaily by ale vždy měly vycházet z toho, co má rádo samotné dítko, které v pokoji bude. Někdy člověk ale řeší spíše problémy s volným prostorem a v tomto případě je vždy lepší, nechat si poradit a popřípadě zvolit řešení na míru a to včetně vybavení pokoje a hlavně nábytku.

pexels-photo-5303504

Pokoj podle věku

Co se týče věku dítěte, platí, že nejdříve slouží pokojíček spíše jen pro hraní a až pro školní děti je vhodné vybavit pokoj tak, aby v něm dítě mělo prostor zejména k učení. Malé děti tak potřebují plac, kde si mohou spokojeně hrát, když se z potomka stane školák, je nutné vybavit pokoj i psacím stolem a prostor ke hraní už nehraje takovou roli. Nábytek ale i ostatní prvky pokoje se snažte vždy vybírat z přírodních materiálů, které nejsou zdravotně závadné a pro děti jsou bezpečnější. Děti by měly mít pokoj také kvalitně osvětlený, aby si nekazily zrak, proto dbejte na výběr světel a klidně zakomponujte do pokoje i několik stylových lampiček.

Dítě se totiž v pokoji musí cítit dobře a zároveň by tohle místo, kde bude trávit spoustu času, mělo být bezpečné a útulné.